[[TitleIndustry]]

Praktiniai naudotų savivarčių važiavimo patarimai

Date:Sep 26, 2019

Praktiniai naudotų savivarčių važiavimo patarimai. Naudoti savivarčiai sunkvežimiai yra plačiai naudojami mūsų gyvenime ir atnešė mums daug patogumo. Platus naudotų savivarčių sunkvežimių judėjimas paskatino transporto pramonės plėtrą. Šiandien daugumai puspriekabės vairuotojų draugų papasakosime apie praktinius vairavimo su puspriekabe įgūdžius.


Visų pirma, šiandienos puspriekabės kelyje turi daug pavarų, todėl pagreičio pakėlimo procesas yra gana sudėtingas. Todėl padidinę greitį vairuotojai retai persigalvoja. Daugelis jų naudoja vairavimo įgūdžius, kad išvengtų kliūčių, o stabdžiai natūraliai naudojami nedažnai. Tai yra paslėpto avarijų pavojaus pagrindas. Jei padarai klaidą, viskas netikėta. Perkrovos ir greičio viršijimas yra dar viena priežastis, dėl kurios krovininės puspriekabės paprastai tampa nekontroliuojamos. Todėl įprasta perkrauta puspriekabė turi nemažą kinetinės energijos kiekį, o stabdymo efektas yra palyginti susilpnėjęs. Be greičio viršijimo, stabdžiai turi daug daugiau nei aš galiu. Štai kodėl dažnai įvyksta avarijos, tokios kaip puspriekabių stabdžių gedimai. Kiti tolimųjų puspriekabių vairuotojai neišvengiamai yra pavargę ir neatsargūs dėl ilgo važiavimo dideliais atstumais ir netgi sustingsta vairuodami, ypač kai kelias yra platus ir tiesus. Arba kai jis ilgas ir sulūžęs, puspriekabės vairuotojas yra linkęs į tirpimą ir rimtą avariją.


Antra, važiuodamas priekyje susiduri su krovinine priekaba, jei nori aplenkti, geras būdas yra: pirmiausia važiuok maždaug 100 metrų atstumu nuo sunkvežimio, patikrink kelio kelią priekyje ir įsitikink, kad kelias sąlygos priekyje yra geros, esant geram vaizdui, žiūrėkite puspriekabės kryptį ir aplenkite posūkio signalus, garsinius signalus ir posūkio žibintus. Jei puspriekabė nevažiuoja keliu ir nėra tendencijos pasisukti į kairę ar į dešinę, tada padidinkite droselio sklendę, kad greitai ją įveiktumėte. Pravažiavę nekelkite tiesiai į važiuojamąją dalį lygiagrečiai. Laimei, jį galima atskirti nuo puspriekabės maždaug 500 metrų prieš pasukus atgal į įprastą važiuojamąją dalį. Viso proceso metu turite tvirtai laikyti ranką. Artėjant prie sunkvežimio, garsinis signalas ir lemputė dega tuo pačiu metu. Kodėl tu tai darai? Tikslas yra pranešti puspriekabės vairuotojui, kad aplenkate. Kartais dėl priekabos perkrovos nematote raginimo mirksėti; taip pat yra situacijų, kai garso signalo negalima girdėti dėl jo paties keliamo triukšmo, todėl garsinis signalas ir mirksinčioji lemputė turi sustoti tuo pačiu metu, o visas procesas neturėtų būti tęstinis. Net sunkvežimio vairuotojui užmigus, jį būtų galima pažadinti rago garsu, kad būtų išvengta avarijos. Sąmoningai aplenkite kampus ar kelio sąlygas.


Trečia, jūs turite atkreipti ypatingą dėmesį į vairavimą naktį. Puspriekabės dažnai būna prastos būklės dėl netinkamos atramos, be to, dažnai būna blogas apšvietimas ar juodi dūmai. Todėl naktį dideliu greičiu važiuojančios puspriekabės yra galiniai žibintai. Daugelis žibintų yra maži ir net galinių žibintų nematyti. Kartu su išmetamais dūminiais dūmais, tai turės rimtos įtakos regėjimo laukui. Žmonėms nesunku susidaryti apgaulės iliuziją. Taigi, važiuodami naktį, rinkitės važiavimą aplenkiama juosta. Turėtumėte nedelsdami sulėtinti greitą dūmą, kad išvengtumėte susidūrimo iš galinės dalies.


Ketvirta, lietingos dienos taip pat yra didelis avarijų laikotarpis. Atšiauriomis lietaus dienomis taip pat turite atkreipti dėmesį į ypač sunkių puspriekabių įgūdžius. Vandens rūkas, kurį suka puspriekabės ratai, bus labai didelis. Po jo ar šono jus padarys priekinis stiklas dviprasmiškas, todėl, be šlifavimo ir mirksinčių žibintų, valytuvo būklė taip pat turi būti nepertraukiamo darbo režime, o esant normaliam režimui geriau jį padidinti viena ar dviem pavaromis. sąlygos.


Be to, įvažiuodami ar išvažiuodami iš tunelio turite sulėtinti tempą, ypač kai esate už sunkiasvorės puspriekabės. Dėl stiprios šviesos už urvo, įvažiavimo į tunelį momento, žmonių akys trumpam sukuria tamsią adaptaciją ir beveik nieko nemato; ir išėję iš tunelio dėl įpročio tamsėti, jie bus apsvaigę pamatę saulę. Taip pat bus trumpalaikių ryškių adaptacijų, dėl kurių viskas taps nematoma. Todėl, jei kai kurios priekabos sustoja ar remontuoja šalia įėjimo, arba priekabos vairuotojas reaguoja į šviesą ir tamsą, puspriekabė nekontroliuojama. Jei pervažiuosite per greitai ir pasieksite per arti, jums tikrai bus pavojus.


Pora: Būtina valyti naudotas cementines cisternas rudenį

Kitas: Kaip veikia naudojamas maišytuvas