Vairavimo atsargumo priemonės

Vairavimo atsargumo priemonės

Date:Jan 10, 2020

Vairavimo atsargumo priemonės

1) Norėdami išvengti variklio per greito važiavimo nuokalnėje, atidžiai stebėkite, kad variklis neviršytų greičio. Ypač žemoje pavaroje variklį lengva peržengti.

2) Jei važiuojant sunkvežimiu yra neįprastas triukšmas ar kvapas, sustokite ir patikrinkite gedimo priežastį.

3) Kai vairavimo metu indikatoriaus lemputė ar prietaiso indikacija yra nenormali, sustabdykite transporto priemonę ir patikrinkite gedimo priežastį.

4) Reikia vengti nereikalingo staigaus pagreičio ir avarinio stabdymo.

5) Važiuodami nedėkite kojos ant sankabos pedalo, kitaip sankaba bus pusiau atjungta, todėl sankabos trinties pamušalas gali būti per anksti nusidėvėjęs.

6) Prieš važiuodami iš priekio į atbulą arba iš atbulinės į priekį, visiškai sustabdykite transporto priemonę.

7) Važiuojant į kalną, prieš varikliui pradedant stresą, žemą pavarą reikia įjungti iš anksto, kad būtų išvengta variklio perkrovos.

8) Kai jūs einate žemu šlaitu, turėtumėte įjungti žemesnę pavarą ir naudoti variklio stabdžius, kojinius stabdžius ir išmetimo stabdžius. Nuolatinis vien kojų stabdžių naudojimas gali perkaisti stabdžius ir sukelti stabdžių gedimus. Stabdant lietingomis dienomis, lengva paslysti, o gerą efektą galima pasiekti naudojant stabdžius išmetimo metu.

Pastaba: kai transmisija yra neutralioje padėtyje, išmetimo stabdys neturi būti naudojamas, kad būtų išvengta avarijų, kurias sukelia variklio liepsna.

9) Važiuojant virš seklumų ar pelių, reikia atkreipti ypatingą dėmesį, nes kitaip vanduo pateks į oro vamzdį ir padarys didelę žalą varikliui. Perplaukę upę patikrinkite, ar variklio, greičių dėžės ir galinės ašies tepalinėje alyvoje nėra vandens. Jei randama vandens, nusausinkite ir įpilkite nurodytos pavarų alyvos.

10) Ypač atsargiai reikia važiuoti esant stipriam lietui ar kirtus seklumą. Nes šlapi stabdžiai gali laikinai sumažinti stabdymo jėgą. Perplaukę upę, galite kelis kartus paspausti ant stabdžių pedalo, kad nudžiūtų stabdžių trinkelės.

4. sustoti

Po ilgo sunkaus krovinio veikimo ar greitaveikio variklis, prieš sustodamas, palaipsniui mažina greitį ir apkrovą, o variklis dirba laisvosios eigos greičiu 3–5 minutes, kad atšaltų visų variklio dalių temperatūra. dyzelinis variklis palaipsniui ir tolygiai. Tokiu būdu turbokompresorius gali pasisukti nedideliu greičiu, kad būtų išvengta turbokompresoriaus didelio greičio, be išjungimo esant alyvos slėgiui, ir sugadinti guolį bei alyvos sandariklį, kad pailgėtų turbokompresoriaus guolio tarnavimo laikas.

Turi būti pasiekti šie punktai, o iškrovimas turi būti sklandus ir stabilus, be apvirtimo.

Savivartis sunkvežimio iškrovimas I. Pasirinkite plokščią žemės iškrovimą

Vairuotojai, kurie gali turėti tam tikros patirties, žino, kad iškraudami savivartis turi pasirinkti gerą ir lygią vietą, ypač vietą su nukrypimu kairėje ir dešinėje. Jei surinkus konteinerį, savivarčio sunkvežimio svorio centras nukrypsta, bus didelis centro nuokrypis, kurį labai lengva apversti.

Savivartis sunkvežimio iškrovimas II. Iškrovimo žemė turėtų būti kieta

Iškrovimo metu sunkvežimis keičiasi. Jei žemė nėra tvirta, padanga gali nugrimzti, todėl gali pakreipti ir apvirsti. Atkreipkite dėmesį į tai, ar abiejų pusių padangos neužstrigo, kai kaušas yra įpusėjęs. Geriau turėti asmenį už automobilio, kuris padėtų stebėti, ar hidraulinis cilindras nėra pakreiptas. Jei yra pakrypimas, naudokite lėtą pavarą, kad nukristumėte viršutinę dalį ir pakeiskite į stabilią vietą kėlimui.

Savivartis sunkvežimio iškrovimas 3. Nepamirškite atidaryti kaušo

Tiesą sakant, tai yra pagrindinis sveikas protas. Iškrovimo metu pirmiausia atidarykite užpakalinį kibirą. Tačiau šią priežastį lemia daugybė apsivertimų. Vairuotojo draugo aplaidumas sukėlė tragediją.

Savivarčio iškrovimas IV. nespauskite prekių prie durų

Prekių yra per daug, tačiau būkite atsargūs ir nespauskite prie durų. Kai atjungiamas oro stabdis ir pakeliamas kaušas, jaučiu, kad automobilis sustiprėja, kai pasiekiu daugiau nei pusę laiko, nes krovinio dėžės galas stumiamas ant iškrautų prekių. Šiuo metu turime atleisti oro stabdį. Jei stogas yra tvirtas, automobilis paprastai judės į priekį pats. Jei ne, tiesiog šiek tiek pastumkite į priekį, per daug nevaikščiokite vienu metu, kitaip iškrautas prekes ilgą laiką traukiate. Judėkime toliau. Taip lengva važiuoti dviračiu. Turiu draugą, kuriam patinka išjungti oro stabdį ir traukti iki viršaus. Dėl to galinės durys buvo daug kartų deformuotos. Kai kaušas nukrenta žemyn, jo negalima sandariai uždaryti. Galinės mokyklos durys patiria didžiulę bėdą.

Įprastu laiku taip pat turėtume atkreipti dėmesį į tai, kad skirtingos prekės turi skirtingus iškrovimo įgūdžius, pvz., Akmens anglys negali būti visiškai pakeltos vienu metu. Kitas pavyzdys yra akmens milteliai. Pirmieji keturi ir paskutiniai aštuoni turėtų būti apklijuoti plastikine plėvele, todėl lengviau iškrauti. Jei negalite nusileisti iš viršaus, galite palaukti arba šiek tiek sukurti atsarginę kopiją. Kitas pavyzdys yra geležies milteliai. Tai priklauso nuo to, kaip užpildoma tvarsliava. Jei jis sausas, jį lengva iškrauti. Jei jis šlapias, būtina būti atsargiam. Bijo, kad jo negalima pakelti ar nuleisti žemyn. {labai svarbu užklijuoti plėvelę ir tada įkelti. Tai tankus. Tai lengvas priekyje ir šiek tiek svarbus nugaroje. Geriau jį iškrauti. Vėlgi, klinkeris, šį daiktą reikėjo geriau iškrauti. Kol myli Lu Pingą. Šiaip ar taip, yra daug daugiau. Iškraunant geriau leistis žemyn ir pasižvalgyti. Aš turiu numerį.

Standartinis iškrovimas yra ne tik veiksmingas būdas išvengti apvirtimo, bet ir svarbi priemonė sunkvežimiams prižiūrėti, taip pat gali prailginti „Weichai“ sunkiųjų mašinų tarnavimo laiką. Apibendriname sunkiųjų sunkvežimių eksploatavimo patirtį ir pateikiame keletą įmanomų būdų, kad dauguma vairuotojų išvengtų avarijų.


Pora: Traktoriaus atbulinės eigos metodas

Kitas: Kaip pakelti sunkiųjų sunkvežimių priekinius keturis ir galinius aštuonis sunkvežimius [specialus kėlimo ir iškrovimo veikimas]