HOWO savivartis

HOWO savivartis

Date:Jan 05, 2020


Palaikykite tepalinės alyvos kiekį

Laikykite tepalinės alyvos kiekį ir dažnai patikrinkite. Alyvos kiekis rato reduktoriuje ir ašies pagrindiniame reduktoriuje. Aliejaus trūkumas sukels ankstyvą judančių dalių susidėvėjimą ir rimtą eroziją. Tačiau tepimo alyvą nėra lengva būti geru, nes per didelis tepalinis aliejus sukels aukštą temperatūrą ir netgi sukels alyvos nutekėjimą.

Kai atliekant pirminę naujo automobilio techninę priežiūrą keičiama ratų reduktoriaus tepalinė alyva, ratas turi būti pasukamas į išleidimo kaištį apačioje, kai pagal taisykles pildoma nauja alyva, o alyva turi būti užpildyta iki aukšto lygio. , tada kaištis turi būti įsuktas. Keletą kartų pasukite ratą, pasukite ratą į tokią padėtį, kad išleidimo kaištis būtų aukščiausioje padėtyje, o tepalo užpildymo kamštis - bent pusę padėties, atidarykite alyvos užpildymo kamštį, leiskite perteklinė tepalinė alyva ištekės tol, kol skysčio lygis išliks alyvos užpildymo kamščio padėtyje, ir įdiekite alyvos užpildymo kamštį.

Ant galinės ašies korpuso yra du kaiščiai: danties pakuotės apačioje yra alyvos nutekėjimo kaištis, o šalia esančioje danties pakuotės pusėje - užpildymo kaištis. Normalus skysčio lygis visada turėtų būti laikomas užpildymo kamščio aukštyje.

Galinės ašies reduktoriui ir rato šono reduktoriui naudojama API GL-5 ir „sae85w / 90“ klampumo laipsnių pavarų alyva. Tepalinės alyvos užpildymo kiekis: 16,5 l galinės ašies pagrindiniam reduktoriui, 19,7 l vidurinės ašies pagrindiniam reduktoriui ir apie 3L kiekvienam rato reduktoriui.

Teisingas diferencialo užrakto naudojimas

Diferencialinis užraktas tarp galinės varančiosios ašies ratų daro kairįjį ir dešinįjį ratus automatiškai diferencijuotus, kai automobilis sukasi, kad nenusidėvėtų padangos ir nebūtų padaryta mechaninių pažeidimų. Kai transporto priemonė slysta, kai vienas šoninis ratas važiuoja lygiu ar purvu keliu, dėl kurio transporto priemonė negali išvažiuoti, diferencialo užraktas įjungiamas. Šiuo metu kairysis ir dešinysis pusašiai tampa tvirtu sukabinimo velenu, o transporto priemonė natūraliai išvažiuos iš gedimo kelio.

Pastaba: kai HOWO automobilis išvažiuoja iš klaidingo kelio, diferencialo blokavimą reikia nedelsiant pašalinti, nes kitaip padangos bus susidėvėjusios ir diferencialas bus sugadintas.

Reikėtų vengti perkrovos

Projektinė HOWO galinės ašies laikomoji galia yra 13 tonų, o bendrosios transporto priemonės ašies sienelės storis - 16 mm. Didelė perkrova ir apkrovos koncentracija sukels tilto apvalkalo deformaciją ir įtrūkimą. Naudojamas jis turi būti pakrautas atsižvelgiant į važiavimo sąlygų nurodytą apkrovą.

Surinkimas diferencialas

Atliekant techninę priežiūrą pakartotinai surinktą diferencialinę, varomąją pavarą ir kitas jungiamąsias dalis, ant jungiamojo sriegio turi būti uždedamas loktito sriegių fiksavimo mišinys ir priveržtas nurodytu sukimo momentu, kad būtų užtikrintas jungiamųjų varžtų užsiblokavimas. Nevairuokite jėgos, jei pasitaikė neįprasto, neįprasto triukšmo, ir nedelsdami atlikite išmontavimą, patikrinkite ir pataisykite.


Pora: Ar žinote, kaip išsirinkti tinkamą savivartis?

Kitas: Kaip reguliuoti tolimųjų šviesų naudojimą naudotuose savivarčiuose